Перейти до основного вмісту
22 квітня 2024 р. розпочалося стажування викладачів кафедр архітектури та збереження об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і містобудування та урбаністики Тетяни Антощук та Катерини Герич у Бранденбурзькому технічному університеті Котбус – Зенфтенберг (Brandenburg University of Technology Cottbus – Senftenberg) в рамках програми міжнародної співпраці ЕРАЗМУС+ «Training Workshop for Ukrainian Educators. Integrated Urban Development Planning in Academic Curricula» (академічна мобільність у сфері вищої освіти).

22 квітня 2024 р. розпочалося стажування викладачів кафедр архітектури та збереження об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і містобудування та урбаністики Тетяни Антощук та Катерини Герич у Бранденбурзькому технічному університеті Котбус – Зенфтенберг (Brandenburg University of Technology Cottbus – Senftenberg) в рамках програми міжнародної співпраці ЕРАЗМУС+ «Training Workshop for Ukrainian Educators. Integrated Urban Development Planning in Academic Curricula» (академічна мобільність у сфері вищої освіти).

У перший день, разом із учасниками стажування з інших міст (Київ, Львів, Одеса, Харків), Катерина Герич та Тетяна Антощук прослухали вступну лекцію проф. Крістофа Веслінга (prof. Christof Wessling) та лекції «Стійкість міст в інтегрованому міському плануванні» («Urban Resilience in Integrated Urban Planning») проф. Детлефа Курта (prof. Detlef Kurth) і дипл. інж. Поліксен Коррі – Драгай (dipl.-Ing. Poliksen Qorri – Dragaj). Окрім цього, відбулася екскурсія університетським кампусом та центральною частиною міста, на якій проф. Крістоф Веслінг розповів про будівлі, які входять до складу університетського містечка, як воно розвивалося та розбудувалось, взаємозв’язок університету із містом, історичний розвиток та розбудову міста тощо. Після завершення екскурсії відбулося спільне обговорення ідей майбутніх робочих програм курсів, які будуть актуальними для кожного з університетів.

Другий та третій дні (23-24.04.2024) стажування також відбувалися в університеті міста Котбус. Вівторок, 23 квітня, розпочався із лекції проф. Франка Шварца (prof. Frank Schwartze) «Новий європейський Баухауз: міжнародні приклади планування «знизу вгору» («New European Bauhaus; International Examples for Bottom-up Planning»). Після лекції було обговорення в двох групах під керівництвом проф. Ф. Шварца та А. Бреквольдт (Antonia Breckwoldt) особливостей організації навчального процесу в університетах України та Німеччини, проблеми «розриву» між теорією та практикою, способи їх вирішення в навчальному процесі. По завершенні групового обговорення,  продовжилась робота над стратегією розробки власного курсу для університету. Завершився робочий день серією онлайн лекцій «Спогади про війну» («Memories of War»). Доповідачі: Міколай Гомолка «Збитки від війни як частина концепції реконструкції у Варшаві» (Mikolaj Gomolka «War damage as part of the reconstruction concept, Warsaw») та Крістоф Веслінг «Відновлення історичних районів після війни» (Christoph Wessling «Reconstruction of Heritage Districts after War»).

У середу, 24 квітня, відбулися дві лекції: «Інтегроване планування міського розвитку та Нова Лейпцизька хартія», проф. Сільке Вайднер («Integrated Urban Development Planning and New Leipzig Charter» prof. Silke Weidner) і «Морфологія міста та безперервність міського розвитку» д-р Сепідех Заррін Галам («Urban Morphology and Continuity of Urban Development» Dr. Sepideh Zarrin Ghalam). Після командної роботи та обговорення напрацювань, учасники стажування поїхали до Берліну.

25-26 квітня 2024 р. – стажування продовжилося на кафедрі містобудування та регенерації міст Берлінського технічного університету. У четвер (25.04) учасники продовжили роботу над розробкою власного курсу, відвідали деякі відомі місця Берліну та прослухали лекцію «Практика планування та дослідження у навчальному процесі» проф. Яна Поливки («Planning Practise and Research in Teaching» prof. Jan Polívka).

Ранок п’ятниці, 25 квітня, розпочався із екскурсії новими та старими районами IBA в Кройцберзі (Kreuzberg) під керівництвом проф. Детлефа Курта (prof. Detlef Kurth). Після надзвичайно цікавої прогулянки містом, учасники мали можливість завершити власні розробки.

На фінальній презентації було представлено шість дисциплін, які були розроблені учасниками стажування. Кожна презентація включала такі складові: тема, сфера наукових досліджень, цільова аудиторія, проблема, мета, основний склад дисципліни, завдання для здобувачів освіти та результати навчання.

Асистенти кафедр архітектури та збереження об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і містобудування та урбаністики Тетяна Антощук та Катерина Герич презентували курс на тему: «Інтеграція водних просторів в сучасне міське планування» для ОКР «Магістр», в якому досліджуються способи та можливості інтеграції водних просторів у планування населених пунктів, визначаються методи регенерації водних просторів для створення стійкого міста із врахуванням особливостей обраного населеного пункту. Під час вивчення дисципліни студенти набудуть навичок: визначати проблеми населених пунктів з водними просторами, які можуть бути вирішені за допомогою «Водно-чутливого міського дизайну» (Water-sensitive urban design (WSUD)), впроваджувати основні інструменти WSUD в містобудівне проектування різних типів поселень, працювати з інформацією суміжних спеціальностей у сфері інтеграції водного простору (право, інженерія тощо).

Доценти кафедри містобудування та дизайну міського середовища НУ «Львівська політехніка» Ярина Онуфрів та Юлія Ідак презентували дисципліну «Участь та співпраця у сфері міського планування» для ОКР «Магістр», метою якої є навчити студентів вирішувати конфліктні ситуації в містобудуванні, за допомогою методів партисипації. Під час вивчення дисципліни студенти будуть вивчати особливості організації процесу залучення всіх зацікавлених сторін до розробки проекту, визначати ефективні механізми впливу громади на містобудівні процеси тощо.

Доцент кафедри економіки підприємства ОДАБА Анастасія Пандас представила дисципліну «Економіка в міському плануванні. Економіка в міській системі» для ОКР «Магістр», метою якої є: дати студентам уявлення про вивчення міських та регіональних проблем з використанням економічної концепції управління міст, вивчити основи аналізу міського економічного процесу та взаємовідносин різних зацікавлених сторін у міській системі тощо.

Доцент кафедри основ архітектурного проектування ХНУМГ імені О.М. Бекетова Людмила Швець презентувала дисципліну «Просторове планування», яка допомагає поглибити знання та навички з аналітичної частини курсу «Архітектурне та містобудівне проектування з елементами наукових досліджень», для того, щоб студенти оволоділи знаннями та навичками з просторового планування з використанням актуальних та сучасних методів і підходів.

Завідувачка кафедри міського господарства КНУБА Любов Апостолова-Сосса презентувала робочу програму міждисциплінарного курсу «Аспекти стійкості міст» для студентів другого року навчання магістратури. Курс передбачає вивчення етапів галузевого аналізу, критеріїв та шляхів досягнення стійкості міст, застосування інструментів планування для підвищення стійкості міста тощо.

Асистентка кафедри міського господарства КНУБА Марія Грищенко презентувала дисципліну «Як знайти концепцію? Стратегії та методи пошуку концепції в міському плануванні» для ОКР «Магістр», метою якої є: дослідити різні інструменти розробки концепцій на основі попередніх досліджень, проаналізувати закордонні та вітчизняні практики застосування різних інструментів розробки концепцій тощо.

Окрім учасників стажування, у фінальному обговоренні взяли участь: проф. Крістоф Весслінг, проф. Детлеф Курт, проф. Ян Полівка та проф. Янош Бреннер (Prof., Dipl.-Ing. János Brenner). Після завершення фінальної презентації, всі учасники обговорення обмінялися враженнями та подякували один одному за співпрацю.

Training Workshop for Ukrainian Educators Integrated Urban Development Planning in Academic Curricula BTU Cottbus – Senftenberg / Berlin, 22nd to 27th of April 2024

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності